پالایش نفت اصفهان
در شركت پالايش نفت اصفهان صورت گرفت تاریخ: 1396/04/26    
بازسازي كمپرسور گريز از مركز و واحدهاي هواي فشرده بازسازي كمپرسور گريز از مركز و واحدهاي هواي فشرده
كارمند ارشد تعميرات شركت پالايش نفت اصفهان اغلام نمود: با تلاش متخصصان تعميرات اين شركت، كمپرسور گريز از مركز واحد هواي فشرده به صورت ابتكاري بهينه و بازسازي گرديد.
                 حسين مومني گفت: كمپرسورهاي كلارك شركت پالايش نفت اصفهان از نوع INTERNAL GEARچهارمرحله اي هستند كه دو عدد پينيون دور پايي و دور بالا كه روي هر كدام از آنها دو عدد پروانه نصب شده و وظيفه افزايش فشار حدود 7000 متر مكعب هوا را از فشار جو به حدود 8 اتمسفر را انجام مي دهند و توسطGEAR BULL  اي كه با الكتروموتور يا توربين بخار مي چرخند،  به دوران در مي آيند . 
وي افزود: درطي چندين سال گذشته اساسي ترين  مشكل كمپرسورهاي گريز از مركز بريدن ( قيچي كردن ) شافت پينيون در پشت پروانه  باعث آسيب ديدن پروانه و ياتاقان ها مي شد . 
مومني ادامه داد: باتوجه به آسيب ديدگي تمامي  HIGH SPEEDها از اين ناحيه به اين نتيجه رسيديم كه اين ناحيه بايد از نظر طراحي داراي اشكال باشد كه پس از بررسي هاي اطلاعات كمپرسور اين حدس به واقعيت تبديل شد . 
وي مراحل اجرايي طرح را تعيين جنس و سختي ، طراحي ، ماشينكاري پينيون آسيب ديده و ساخت قطعه جايگزين عنوان نمود و گفت : پينيون تهيه شده چندين ماه است روي كمپرسور C-2402 واحد هواي فشرده نصب شده و بدون هيچ گونه مشكلي در سرويس مي باشد و 4 عدد پينيون درگير نيز به همين روش اصلاح شده و آماده نصب است . 
گفتني است از همكاري مسئولين و مهندسين كارگاه تعميرات تلمبه  كه كليه مراحل طراحي نقشه كشي و نظارت بر اجراي كار و مونتاژ كمپرسور را با كمال دقت انجام دادند و همچنين مسئولين و همكاران كارگاه مركزي تراشكاري كه در انجام مراحل با نگهداري و تعميرات ماشين آلات دوار پمپ شاپ همكاري كردند و با امكانات موجود قطعات حساس را با دقت هزارم ميليمتر به نحو احسن ماشين كاري نمودند ، تشكر و قدرداني مي گردد . 
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شركت پالايش نفت اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal